Książeczki z puzzlami dla kilkulatków

Puzzle kochają dzieci młodsze i starsze. Jeśli chcemy, by dziecko skoncentrowało się dłużej na jakiejś zabawie, powinniśmy o nich pomyśleć. Uczą cierpliwości i spostrzegawczości. Maluchy chętnie układają je w kilka osób. Przygodę z puzzlami można rozpocząć już, kiedy dziecko skończy 2 lata. Ciekawą rozrywką dla dwulatków będzie oglądanie książeczek z wyjmowanymi elementami, które muszą do siebie odpowiednio dopasować. 

Jakie puzzle są odpowiednie dla dwu i trzylatka?

Puzzle dla 2- latka nie mogą zawierać zbyt wielu elementów. Ważny jest również ich odpowiednio duży rozmiar oraz charakter obrazka – wyrazista kolorystyka – im więcej kolorów, tym łatwiej można go ułożyć, dobrze jeśli są to duże postacie ulubionych zwierzątek, zabawek, znanych bajkowych bohaterów. Ilość elementów potrzebnych do ułożenia obrazka powinna być uzależniona od możliwości dziecka, ale rzecz jasna rodzic może pomóc maluchowi, który, gdy podrośnie, sam sięgnie po ulubioną i może już znaną na pamięć książeczkę, by ją “czytać”. W serii książek z puzzlami, której autorką jest Urszula Kozioł, znajdziemy krótkie rymowane opowiastki o wesołym piesku, nieśmiałym kotku, znane i lubiane bajki o Czerwonym Kapturku i Kopciuszku w wersji dla najmłodszych, możemy poznać też historię królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Ich wielkim plusem są dwie strony składające się z puzzli. Można układać je wspólnie z najmłodszymi dzieciakami, starsze bez trudu poradzą sobie same z tym zadaniem. Układanka zapewnia świetną zabawę.

Kilka słów o autorce  serii bajek z puzzlami

Urszula Kozłowska to pisarka i poetka, autorka wielu publikacji dla dzieci. Z lekkością i humorem tworzyła wierszyki i rymowanki dla najmłodszych. Przygody rozbrykanego misia czy wesołego pomidorka bawią i uczą. Wśród tytułów na szczególną uwagę zasługuje seria książeczek  A KUKU! , w której w ciekawy sposób przekazana jest najmłodszym podstawowa wiedza o otaczającym je świecie, należą do niej  takie tytuły jak : ” A kuku! Dżungla”, ” A kuku! Na wsi”, ” A kuku! Zwierzaki”.