Puzzle dla 2 latka- czy warto?

Puzzle w życiu dziecka nie pełnią roli tylko i wyłącznie zabawki. Dzięki nim, dziecko ćwiczy koncentrację, cierpliwość, wytrwałość, oraz wyobraźnie przestrzenną. W związku z tym, na puzzle nigdy nie jest za wcześnie, jedyne na co należy zwrócić należytą uwagę, to wiek od którego dany typ puzzli jest przeznaczony. W poniższym artykule odpowiemy czym należy się kierować przy zakupie puzzli dla 2 latka, a także dla dzieci starszych.

Puzzle dla 2-latka- co jest ważne przy zakupie?

Puzzle dla 2-latka powinny być dopierane do wieku dziecka, oraz do jego umiejętności. Elementami mającymi wpływ na powyższe jest:

– liczba elementów

-rozmiar elementów

-doświadczenie dziecka w zakresie układania puzzli

-szata graficzna elementów

Puzzle dla 2 latka w atrakcyjnej cenie– charakterystyka

Dla dziecka w tym wieku, które zaczyna przygodę z puzzlami, najlepsze będą puzzle składające się z dużych elementów. Ilość puzzli musi być skromna, pierwsze najprostsze zestawy puzzli zaczynają się od obrazków dzielonych na dwie części. Wybrać warto właśnie ten typ, ewentualnie mix obrazków między 2 a 6 elementami. W związku z nabyciem kolejnych umiejętności dziecka, warto podawać trudniejsze puzzle do ułożenia. Rodzic na bieżąco powinien monitorować, jak sobie radzi dziecko, ponieważ w razie trudności, czy zbyt łatwego poziomu układania puzzli- łatwo dziecko zniechęcić. Materiał z których składają się puzzle jest bardzo ważny, ponieważ gwarantuje on bezpieczeństwo. Na wczesnym etapie życia, kiedy dziecko ma skłonności wkładania do buzi różnych przedmiotów, warto wybrać puzzle piankowe, lub drewniane. Ponadto, przy wyborze puzzli dla dziecka w wieku 2 lat, warto mieć na uwadze, że im więcej jest kolorów na puzzlach, tym łatwiej będzie połączyć elementy. Układanki dla dzieci na tym etapie wiekowym nie mają zbyt wielu detali, w związku z tym zabawa jest szybka i przyjemna. Na rynku producenci oferują puzzle z ulubionymi postaciami z bajek, co również może zachęcić Twoje dziecko do korzystania z puzzli.Dostępne są obrazki z Kicią Kocią, czy Świnką Peppą.