Warte uwagi puzzle dla najmłodszych dzieci

Zabawa przybierać może wiele ciekawych form. Dobrze jest, jeśli przy okazji różnego rodzaju aktywności rozwijają i wzbudzają zainteresowania malucha. Puzzle dla 2 latka na każdą okazję to zdecydowanie coś, czym warto się zainteresować z kilku istotnych względów.

Na jakie puzzle dla 2 latka zwrócić uwagę?

Z pewnością doskonale sprawdzą się z te z serii “Pucio”. Są one nieskomplikowane, a jednocześnie gwarantują przyjemną zabawę. Dziecko nie frustruje się przy ich układaniu i może dzięki temu skupić się na dopasowywaniu różnych obrazków. Zestawy zazwyczaj zawierają po kilkanaście elementów, co akurat dla pociechy w tym wieku jest w sam raz. Nie przytłaczają one swoją ilością, przez co po ich złożeniu maluch może zacząć zabawę ponownie.

“Kicia Kocia” to kolejna bohaterka dziecięcych książeczek. Rosnące zainteresowanie cyklem o jej przygodach przełożyło się także na powstanie puzzli. Ich tematyka jest różnorodna, co pozwala dziecku oprócz układania dowiedzieć się czegoś o otaczającym je świecie. Zaletą w przypadku puzzli z Kicią Kocią, jak i z Puciem są przyjazne ilustracje.

Ciekawe są też układanki z serii “CzuCzu” czy propozycje firmy Trefl. Poza tym ten producent ma sporo puzzli w bajkowych klimatach, co dodatkowo powinno przyciągnąć uwagę dziecka. Tym bardziej że związane są one często ze znanymi i klasycznymi kreskówkami dla najmłodszych. Pociecha w ten sposób chętniej po nie sięgnie z tego względu, że je zna i może utożsamić się z bohaterami tych bajek.

Puzzle dla 2 latka pomagają rozwijać kluczowe umiejętności

Puzzle oprócz dobrej zabawy zapewniają również możliwości edukacyjne. Dziecko podczas ich układania:

– skupia uwagę na wykonywaniu jednej czynności,
– ćwiczy motorykę małą,
– uczy się cierpliwości,
– rozwija logiczne myślenie.

Właśnie dlatego puzzle są dobrym pomysłem na wartościową aktywność. Łączą w sobie przyjemne z pożytecznym. Praktycznie każda pociecha lubi układanie i dopasowywanie różnych elementów. Można w ten sposób sprawić dziecku jeszcze więcej radości, wręczając chociażby puzzle z bohaterami ulubionych bajek.